رشته خدمات پس از فروش خودروهای سبک در ایساکو در مقطع هنرستان آغاز به کار کرد1401/07/04
رشته خدمات پس از فروش خودروهای سبک برای دانش آموزان منتخب و علاقمند در تعمیرگاه مرکزی شماره یک ایساکو راه اندازی شد.

رشته خدمات پس از فروش خودروهای سبک برای دانش آموزان  منتخب و علاقمند در تعمیرگاه مرکزی شماره یک ایساکو راه اندازی شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت خدمات پس از فروش ایران‌خودرو پیرو مذاکرات بین وزارت آموزش و پرورش و شرکت ایساکو، هنرجویان رشته مهارتی خدمات پس از فروش خودروهای سبک در مقطع آموزشی متوسطه در شاخه کار و دانش برای اولین بار از سال تحصیلی 1402-1401 مشغول به تحصیل خواهند شد.

رشته خدمات پس از فروش خودرو های سبک

بنابراین گزارش دانش‌آموزان این رشته، در دوره‌ سه ساله دوم هنرستان علاوه بر گذراندن دروس عمومی، دروس عملی خود را در تعمیرگاه مرکزی شماره یک ایران‌خودرو در یک محیط کار کاملا عملی و تخصصی زیر نظر مجرب‌ترین مدرسان مرکز آموزش فنی ایساکو و استادکاران مجرب شرکت همگام خودرو خواهند گذراند و برای تصدی مشاغلی همچون انباردار (در حوزه شناسایی قطعات و سفارش‌گذاری و بازرگانی لوازم یدکی)، پذیرش‌گر، امدادگر و سرویس‌کار آموزش‌های لازم را فراخواهند گرفت.

برطبق طرح درس و برنامه تدوین شده، دانش‌آموزان در کلاس دهم در خصوص عنوان شغلی انباردار و پذیرش‌گر ، در سال یازدهم با عنوان سرویس‌کار و امدادگر درجه 2 و در سال دوازهم هنرستان با عنوان سرویس‌کار و امدادگر درجه یک آموزش‌های لازم را خواهند دید.

گفتنی است تفاوت این رشته با رشته‌هایی همچون اتومکانیک یا برق خودرو یا سایر رشته‌های مرتبط با خودرو، سرفصل‌های جداگانه‌‌ی آن‌هاست که البته کتب و طرح درس این رشته‌ها در سال 1396 با مشارکت راهبردی مرکز آموزش ایساکو تهیه و تالیف گردید و توسط آموزش پرورش تایید شده و در حال تدریس در هنرستان‌ها است.

این مهم که با همت و پشتکار مجموعه‌های مختلف در شرکت ایساکو و با تشکیل کارگروه ویژه اجرایی بر اساس استاندارد مصوب شده در شورای عالی وزارت آموزش و پرورش در تاریخ 23 شهریور ماه با حضور دانش‌آموزان برگزیده در محل هنرستان ایساکو واقع در ضلع جنوبی تعمیرگاه مرکزی رسما آغاز شده است.

اشتراک گذاری