Example
Example

درب سوپاپ

درب/ کاور (قالپاق) سوپاپ ، بر روی سرسیلندر خودرو بسته می شود.درب سوپاپ وظیفه دارد سوپاپ ها و اجزای دیگر موجود در سرسیلندر را که شامل بادامک ، میل بادامک و فنرهای سوپاپ می باشند را از آلودگی ها محافظت کرده و امکان روغن کاری دائم این اجزا را امکان پذیر می کند. جنس این قطعه قبلاً از فلز و عموماً آلومینیوم بود ولی با پیشرفت دانش فنی و شناسایی مواد پلیمری سبک، ارزان و مقاوم به حرارت و روغن، این قطعه از مواد پلاستیکی ساخته می‌شود. در بسیاری از خودروهای جدید درب سوپاپ، محفظه فیلتر هوای موتور را هم شامل می‌شود و علاوه بر محافظت از قطعات سرسیلندر، ورود هوای موتور را نیز بر عهده دارد. به دلیل سختی تعویض فیلتر هوای موتور XU7 ، طرح جدیدی ارائه شده است که با طی کردن موفق آزمایشات موتوری، مجوز مصرف در شبکه خدمات پس از فروش ایساکو برای آن صادر شده است.

درب ( قالپاق) سوپاپ

 
توضیحات کلی قطعه :
درب/ کاور (قالپاق) سوپاپ ، بر روی سرسیلندر خودرو بسته می شود.درب سوپاپ وظیفه دارد سوپاپ ها و اجزای دیگر موجود در سرسیلندر را که شامل بادامک ، میل بادامک و فنرهای سوپاپ می باشند را از آلودگی ها محافظت کرده و امکان روغن کاری دائم این اجزا را امکان پذیر می کند.
جنس این قطعه قبلاً از فلز و عموماً آلومینیوم بود ولی با پیشرفت دانش فنی و شناسایی مواد پلیمری سبک، ارزان و مقاوم به حرارت و روغن، این قطعه از مواد پلاستیکی ساخته می‌شود. در بسیاری از خودروهای جدید درب سوپاپ، محفظه فیلتر هوای موتور را هم شامل می‌شود و علاوه بر محافظت از قطعات سرسیلندر، ورود هوای موتور را نیز بر عهده دارد.
به دلیل سختی تعویض فیلتر هوای موتور XU7 ، طرح جدیدی ارائه شده است که با طی کردن موفق آزمایشات موتوری، مجوز مصرف در شبکه خدمات پس از فروش ایساکو برای آن صادر شده است.

مشخصات عملکردی و استانداردی قطعه : 

 این قطعه روی سرسیلندر موتور بسته می‌شود و در مجاورت روغن موتور و دمای بالایی قرار دارد لذا نباید تغییر شکل و ابعاد دهد. روی این قطعه، درب روغن‌ریز هم وجود دارد که محل ریختن و اضافه‎کردن روغن موتور است. شیلنگ بخار روغن هم به این قطعه وصل می‌شود تا بخار روغن مجدداً به محفظه برگشته و علاوه برجلوگیری از کاهش روغن، روانکاری میل سوپاپ و سوپاپ‌ها را نیز بهبود دهد. مهم‌ترین پارامتر عملکردی این قطعه، عدم نشتی روغن است. بین درب سوپاپ و سر سیلندر، واشری لاستیکی و بسیار مهم قرار دارد که وظیفه درزگیری و جلوگیری از نشت روغن را برعهده دارد.

 

مزیت قطعه ایساکویی نسبت به سایر اقلام موجود در بازار:

•    ضمانت قطعه بر اساس ضوابط وزارت صنعت، معدن و تجارت
•    منطبق با استانداردهای اعلام شده از سوی شرکت ایران خودرو
•    استفاده از مواد پلیمری مرغوب 
•    انجام آزمون‌های کنترل کیفی قبل از خرید و به صورت دوره‌ای در طول مدت قرارداد.
•    تحت کنترل داشتن فرایند ساخت نظارت دقیق بر تولید و بسته بندی 
•    بازرسی محموله قبل از دریافت
•    بسته بندی ، شرایط نگهداری و حمل نقل قطعه مطابق با استانداردهای شرکت ایساکو

ایرادات احتمالی و قطعی استفاده از قطعات غیر ایساکویی و غیر استاندارد :

•    عدم گارانتی و ضمانت قطعه 
•    نشتی روغن در کوتاه مدت