en
درب سوپاپ
درب سوپاپ
درب سوپاپ
درب سوپاپ
درب سوپاپ
درب سوپاپ
درب سوپاپ

درب سوپاپ

درب/ کاور (قالپاق) سوپاپ ، بر روی سرسیلندر خودرو بسته می شود.درب سوپاپ وظیفه دارد سوپاپ ها و اجزای دیگر موجود در سرسیلندر را که شامل بادامک ، میل بادامک و فنرهای سوپاپ می باشند را از آلودگی ها محافظت کرده و امکان روغن کاری دائم این اجزا را امکان پذیر می کند. جنس این قطعه قبلاً از فلز و عموماً آلومینیوم بود ولی با پیشرفت دانش فنی و شناسایی مواد پلیمری سبک، ارزان و مقاوم به حرارت و روغن، این قطعه از مواد پلاستیکی ساخته می‌شود. در بسیاری از خودروهای جدید درب سوپاپ، محفظه فیلتر هوای موتور را هم شامل می‌شود و علاوه بر محافظت از قطعات سرسیلندر، ورود هوای موتور را نیز بر عهده دارد. به دلیل سختی تعویض فیلتر هوای موتور XU7 ، طرح جدیدی ارائه شده است که با طی کردن موفق آزمایشات موتوری، مجوز مصرف در شبکه خدمات پس از فروش ایساکو برای آن صادر شده است.

درب ( قالپاق) سوپاپ

 
توضیحات کلی قطعه :
درب/ کاور (قالپاق) سوپاپ ، بر روی سرسیلندر خودرو بسته می شود.درب سوپاپ وظیفه دارد سوپاپ ها و اجزای دیگر موجود در سرسیلندر را که شامل بادامک ، میل بادامک و فنرهای سوپاپ می باشند را از آلودگی ها محافظت کرده و امکان روغن کاری دائم این اجزا را امکان پذیر می کند.
جنس این قطعه قبلاً از فلز و عموماً آلومینیوم بود ولی با پیشرفت دانش فنی و شناسایی مواد پلیمری سبک، ارزان و مقاوم به حرارت و روغن، این قطعه از مواد پلاستیکی ساخته می‌شود. در بسیاری از خودروهای جدید درب سوپاپ، محفظه فیلتر هوای موتور را هم شامل می‌شود و علاوه بر محافظت از قطعات سرسیلندر، ورود هوای موتور را نیز بر عهده دارد.
به دلیل سختی تعویض فیلتر هوای موتور XU7 ، طرح جدیدی ارائه شده است که با طی کردن موفق آزمایشات موتوری، مجوز مصرف در شبکه خدمات پس از فروش ایساکو برای آن صادر شده است.

در سوپاپ,در سوپاپ 206,در سوپاپ سمند,در سوپاپ پارس

مشخصات عملکردی و استانداردی قطعه : 

 این قطعه روی سرسیلندر موتور بسته می‌شود و در مجاورت روغن موتور و دمای بالایی قرار دارد لذا نباید تغییر شکل و ابعاد دهد. روی این قطعه، درب روغن‌ریز هم وجود دارد که محل ریختن و اضافه‎کردن روغن موتور است. شیلنگ بخار روغن هم به این قطعه وصل می‌شود تا بخار روغن مجدداً به محفظه برگشته و علاوه برجلوگیری از کاهش روغن، روانکاری میل سوپاپ و سوپاپ‌ها را نیز بهبود دهد. مهم‌ترین پارامتر عملکردی این قطعه، عدم نشتی روغن است. بین درب سوپاپ و سر سیلندر، واشری لاستیکی و بسیار مهم قرار دارد که وظیفه درزگیری و جلوگیری از نشت روغن را برعهده دارد.

 

مزیت قطعه ایساکویی نسبت به سایر اقلام موجود در بازار:

•    ضمانت قطعه بر اساس ضوابط وزارت صنعت، معدن و تجارت
•    منطبق با استانداردهای اعلام شده از سوی شرکت ایران خودرو
•    استفاده از مواد پلیمری مرغوب 
•    انجام آزمون‌های کنترل کیفی قبل از خرید و به صورت دوره‌ای در طول مدت قرارداد.
•    تحت کنترل داشتن فرایند ساخت نظارت دقیق بر تولید و بسته بندی 
•    بازرسی محموله قبل از دریافت
•    بسته بندی ، شرایط نگهداری و حمل نقل قطعه مطابق با استانداردهای شرکت ایساکو

در سوپاپ,در سوپاپ 206,در سوپاپ سمند,در سوپاپ پارس

ایرادات احتمالی و قطعی استفاده از قطعات غیر ایساکویی و غیر استاندارد :

•    عدم گارانتی و ضمانت قطعه 
•    نشتی روغن در کوتاه مدت