اخبار و رویدادها

تاكسیها، هوشمند می‌شوند

۱۵ اسفند ۱۳۹۴

شركت ايساكو در حضور رييس جمهور،‌ از یکی از سامانه‌هاي جدید خود تحت عنوان «تاکسی هوشمند (آلفا تاکسی)» در نمايشگاه خودروي تهران رونمایی كرد.

این سامانه که از نیمه نخست سال 95 بر روی تاكسی‌هاي سمند و پژو 405 نصب می شود با استقبال گسترده نهادهای فعال در حوزه حمل‏ و نقل عمومی درون شهری و شرکت‏های تاکسیرانی روبرو شده است.

photo_2016-03-07_09-53-05

سامانه عرضه شده از سوی شركت كارت ايران‌خودرو ـ از شركت‌هاي تابعه شركت ايساكو ـ‌ داراي قابلیت‏های متعددی از جمله محاسبه دقیق کرایه با استفاده از ترکیب تاکسیمتر و GPS، پرداخت کرایه با کارت شهروندی و کارت‏هاي بانکی عضو شبکه شتاب (در صورت به‌کارگیری تجهیزات جنبی)، مکان‏یابی خودکار خودرو و اعزام هوشمند، اتصال به ECU خودرو و عیب‏یابی از راه دور و اینترنت سرنشینان و … است و انتظار می‏رود با تولید انبوه این سامانه و تجهیز تاکسی‌هاي جديد، امر حمل و نقل متحول شده و همشهريان با سهولت بيشتري از وسايل نقليه درون شهري بهره‌مند شوند.

شایان ذکر است شرکت «کارت ایران‌خودرو» با فعالیت در حوزه فن‌آوری اطلاعات خودرو، در راستای ارائه خدمات مبتنی بر تکنولوژی اطلاعات و پرداخت با طراحی و تولید این سامانه، آمادگی لازم جهت حضور در پروژه‌های مشابه را در صنعت خودروی کشور اعلام می‌دارد.

708