اخبار و رویدادها

دست کم تا روز ۲۵ فروردین ماه ادامه خواهد داشت:

حضور اکیپ های خدمات پس از فروش ایران خودرو در خوزستان و لرستان

۱۶ فروردین ۱۳۹۸

اکیپ های ویژه امدادی حوزه خدمات پس از فروش ایران خودرو، تا بازگشت مناطق سیل زده خوزستان و لرستان به شرایط عادی، در این دو استان حضور خواهند داشت و به امدادرسانی به هموطنان ادامه خواهند داد.

به گزارش ایکوپرس به نقل از روابط عمومی ایساکو، پس از تغییرات جوی و بارش‌های اخیر و جاری شدن سیل در بسیاری از مناطق کشور، این شرکت از روز دوم فروردین برای یاری‌رسانی سریع به هموطنان، با اکیپ‌های ویژه و فوق برنامه در شهرهای سیل زده حاضر شده و با تمام توان در خدمت هموطنان بوده است.

برمبنای این گزارش، به دنبال تشدید شرایط بحرانی ناشی از وقوع سیلاب در برخی از شهر های استان خوزستان و لرستان، امداد خودروی ایران با ارسال اکیپ هایی به مناطق حادثه دیده در صدد ارائه خدمات سریع به حادثه دیدگان و مسافرین بوده است.

امدادگران امداد خودروی ایران افزون بر امدادرسانی به خودروهای آسیب دیده، براساس مسئولیت های اجتماعی خود، با استقرار در مناطق سیل زده به کمک نیروهای امدادی، مردمی و سپاه شتافته و در حال رفع مشکلات مردم و ایجاد سیل بند هستند.

برهمین اساس، تعداد ۵۴ اكیپ امداد و حمل در مناطق سیل زده پلدختر، آبدانان، درهشهر، بدره، دزفول، شوشتر، شوش، سوسنگرد، ایذه و باغملك مستقر شده و از نخستین ساعات وقوع سیلاب، اقدام به امداد رسانی به هموطنان سیل زده و در سیل مانده در سریع ترین زمان کرده است.
همچنین به منظور تسریع در امدادرسانی با توجه به گستردگی خسارات وارده در مناطق تحت تاثیر سیل، اكیپ های كمكی از مناطق همجوار شامل ۳۵ اكیپ شامل ٢٥ خودرو سوار و حمل و ١٠ اكیپ امداد سریع به مناطق سیل زده اعزام شده اند.

این گزارش می افزاید، پس از بارش اولیه در پنجم فروردین شهرهای خرم آباد، معمولان، كوهدشت و بروجرد مسیرهای مواصلاتی در این شهرها با مشکل مواجه شد اما استقرار مناسب اكیپ های امدادی امدادخودرو ایران در محورهای مواصلاتی این مناطق و همكاری با ستاد بحران و پلیس، خدمات امدادی در كمترین زمان ممكن به امدادخواهان ارایه شد.

با شدت گرفتن بحران و جاری شدن سیلاب به منازل مسکونی شهروندان، امدادگران امداد خودرو ایران، ضمن همكاری با ستاد بحران و هلال احمر به كمك مردم شتافتند و در تهیه و تقسیم مواد غذایی و مایحتاج مردم و همچنین جابجایی وسایل زندگی آنها در کنار نیروهای امدادی اقدام به ارایه خدمت کردند.

همچنین به منظور تسریع در ارایه خدمات مطلوب به شهروندان آسیب دیده در ١٢ فروردین تعداد ۸ دستگاه سمند امدادی، ٣ جرثقیل دكلدار، یک دستگاه خودرو سوار و ۳ دستگاه خودرو حمل یدک کش در اختیار امدادگران استان لرستان قرار گرفت و در مجموع درحال حاضر ۴۱ اکیپ امدادی در این منطقه حضور دارد. با توجه به شرایط و نیاز منطقه، اکیپ های امدادی دست کم تا ٢٥ فروردین در این استان و سایر مناطق سیل زده حضور خواهند داشت.

شایان ذکر است با توجه به شرایط نامساعد جوی، حوزه خدمات پس از فروش گروه صنعتی ایران خودرو در تمامی استان های در معرض سیل به صورت آماده باش کامل است و ارائه خدمات امدادی بدون وقفه ادامه خواهد داشت، همچنین پشتیبانی ارسال قطعات مورد نیاز برای راه اندازی خودروهای آسیب دیده در سیلاب با هماهنگی دفاتر منطقه ای مستقر در استان ها در سریع ترین زمان ممکن به انجام رسیده است.