اخبار و رویدادها

هشدار شرکت خدمات پس از فروش ایران‌خودرو:

دستکاری سیستم الکتریکی خودروها خطرساز است

۷ اردیبهشت ۱۴۰۰

شرکت خدمات پس از فروش ایران‌خودرو اعلام کرد، هرگونه تغییر و دستکاری در سیستم الکتریکی خودروها ممکن است حادثه‌ساز باشد و خودرو را از پوشش گارانتی خارج کند.

معاون مهندسی و کیفیت شرکت ایساکو در این باره گفت: از آن‌جا که طراحی سیستم‌های الکتریکی خودروها در سال‌های اخیر، همراه با پیشرفت تکنولوژی در این زمینه، بسیار تخصصی‌تر شده؛ نصب تجهیزات الکتریکی غیراستاندارد روی خودرو می تواند باعث بروز مشکلات عدیده‌ای در خودرو شود.

امیرحسین مفید در این باره گفت: این اقدام مطابق موارد اعلام شده در دفترچه محصول و گارانتی خودروها، علاوه بر ابطال گارانتی خودرو و یا بخشی از خودرو و ایجاد هزینه‌های اضافی برای مالکین، می‌تواند صدمات مادی و جانی جبران‌ناپذیری را ایجاد کند.

وی در ادامه افزود: با توجه به اینکه هریک از دسته سیم‌های به کار رفته در خودرو با توجه به جریان الکتریکی طراحی شده خودرو انتخاب شده‌اند، بنابراین استفاده از تجهیزات الکتریکی اضافی باعث بروز اختلال در این طراحی شده و می‌تواند باعث سوختگی دسته سیم‌ها، خاموشی ناگهانی خودرو در حین حرکت و یا آسیب به سایر قطعات خودرو شود. بنابراین به مالکین محترم خودرو توصیه می‌شود از نصب هرگونه تجهیزات برقی  غیر استاندارد روی خودرو پرهیز کرده و مطابق آنچه در دفترچه محصول و گارانتی خودروساز توصیه شده است، اقدام فرمایند.

معاون ایساکو در پایان گفت: مشتریان گروه صنعتی ایران‌خودرو در صورت نیاز به هرگونه تغییر در سیستم‌ برق خودرو همچون باتری، دینام و استارت و سایر سیستم‌های خودرو، به منظور اطمینان خاطر از نحوه ارائه خدمات و خارج نشدن خودرو از گارانتی، حتما بایستی به نمایندگی‌های مجاز مراجعه کنند. همچنین مشتریان برای دریافت هرگونه خدمت، مشاوره و راهنمایی در هر ساعت از شبانه‌روز، می‌توانند با مرکز پاسخگویی هوشمند ایران‌خودرو به شماره ۰۹۶۴۴۰ تماس حاصل نمایند یا از با استفاده از اپلیکیشن ایساکو از خدمات لازم بهره‌مند شوند.

 

485