اخبار و رویدادها

از میان 2500 نمایندگی خدمات پس از فروش خودروسازان

نمایندگی های ایران خودرو رتبه «ممتاز» کشور را کسب کردند

۱۹ بهمن ۱۳۹۹

بنابر آخرین اعلام شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران، برای اولین بار، دو نمایندگی ایساکو موفق شدند در بین تمامی ۲۵۰۰ نمایندگی خدمات پس از فروش خودروسازان کشور، به رتبه ممتاز در حوزه خدمات پس از فروش دست یابند.

به گزارش روابط عمومی شرکت خدمات پس از فروش ایران‌خودرو (ایساکو)، نمایندگی ۵۰۹۹ ایران‌خودرو با کسب رتبه ۹۸٫۴ موفق به کسب رتبه ممتاز در بین تمامی نمایندگی‌های خدمات پس از فروش کشور شد. همچنین نمایندگی ۳۰۱۷ فریمان نیز پس از این نمایندگی، بر جایگاه ممتاز تکیه زد.

بنابراین گزارش، شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران،  همه ساله نمایندگی‌های خدمات پس از فروش خودروسازان را بر طبق استاندارها و معیارهای خاصی مورد ارزیابی قرار می‌دهد و بر طبق این ارزیابی‌ها از ۲۵۰۰ نمایندگی خودروسازان در سراسر کشور، دو نمایندگی ایساکو موفق به کسب رتبه ممتاز در ارائه خدمات پس از فروش شده‌اند.

معاون خدمات پس از فروش این مجموعه ضمن تشریح این‌که ایساکو از بین ۶۵۹ نمایندگی فعال در سراسر کشور، در حال حاضر دارای دو نمایندگی ممتاز و ۴۱۰ نمایندگی رتبه یک است افزود: نمایندگی‌های خدمات پس از فروش برای کسب رتبه ممتاز باید حداقل به رتبه ۹۵ در این حوزه دست یابند. در واقع باید برآیند امتیاز عملکرد، امتیاز میدانی و امتیاز تشویقی آن‌ها از حداکثر امتیاز قابل قبول شرکت بازرسی بالاتر باشد.

وردینی ادامه داد: امتیاز میدانی نمایندگی شامل فرآیندها، امکانات/تجهیزات و نیروی انسانی است که این دو نمایندگی با کسب بالاترین امتیازها در این زمینه در رده نمایندگی‌های ممتاز وزارت صمت، جای گرفته‌اند.

وردینی در ادامه گفت: یکی از مهم‌ترین شاخص‌های کسب رتبه ممتاز، پذیرش خودرو بالاتر از میانگین شرکت است که در تعمیرگاه مجاز شماره ۲ ایساکو (۵۰۹۹) در شرق تهران روزانه، حدود ۷۰ پذیرش صورت می‌گیرد که بیش از ۵ برابر میانگین پذیرش در تمامی نمایندگی‌هاست.

معاون ایساکو در ادامه تشریح کرد: این نمایندگی‌ها در حالی به این رتبه دست یافته‌اند که در گزارش‌های میدانی و نظرسنجی‌ها، مراجعان به صورت مستمر از خدمات دریافتی، تکریم مشتریان، کیفیت و سرعت تعمیرات و عدم بازگشت به تعمیرگاه ابراز رضایت کرده‌اند.

وی با اشاره به این که شرکت ایساکو در سال جاری توانست با تلاشی چند جانبه، به صورت مستمر، مسیری صعودی را در شاخص رضایت مشتریان طی کند، گفت: این شرکت در انتهای پاییز امسال با ۱۷ امتیاز رشد نسبت به مدت مشابه در این شاخص و کسب امتیاز ۷۸۳ رکوردی بی‌نظیر در این زمینه به دست آورده است.

وردینی در پایان گفت: این دستاورد نشانه اهمیت مشتری در زنجیره ارزش حوزه خدمات پس از فروش ایران‌خودرو است و تلاش‌های آتی این شرکت نیز در همین مسیر ادامه خواهد داشت.

 

726