en
چهارمین هنرستان شرکت ایساکو در تعمیرگاه مرکزی شماره 6 آغاز به کار کرد1402/07/23
چهارمین هنرستان ایساکو با هدف افزایش بهره‌وری و توانمندسازی دانش‌آموزان هنرستان‌های کار و دانش کشور در رشته خدمات پس از فروش خودروهای سبک در تعمیرگاه مرکزی شماره 6 ایران خودرو راه اندازی شد.

چهارمین هنرستان شرکت ایساکو در تعمیرگاه مرکزی شماره 6 آغاز به کار کرد

چهارمین هنرستان ایساکو با هدف افزایش بهره‌وری و توانمندسازی دانش‌آموزان هنرستان‌های کار و دانش کشور در رشته خدمات پس از فروش خودروهای سبک در تعمیرگاه مرکزی شماره 6 ایران خودرو راه اندازی شد.

 

به گزارش روابط عمومی شرکت خدمات پس از فروش ایران‌خودرو (ایساکو) این مجموعه با همکاری آموزش و پرورش منطقه2 تهران و هنرستان شهدا از سال تحصیلی گذشته با پذیرش 18 دانش‌آموز در کلاس دهم متوسطه به صورت تخصصی آموزش رشته خدمات پس از فروش خودروهای سبک را در تعمیرگاه مرکزی شماره یک آغاز کرد.

 

بنابراین گزارش شرکت ایساکو در سال تحصیلی جاری (1402-1403) نیز با همکاری آموزش و پرورش منطقه کهریزک و هنرستان شهید گلشنی، این رشته را در تعمیرگاه مرکزی شماره 6 ایران‌خودرو واقع در باقرشهر یک با حضور مدیر کل آموزش‌های فنی و حرفه‌ای وزارت آموزش و پرورش و قایم‌مقام مهندسی و برنامه‌ریزی شرکت ایساکو با پذیرش  22دانش‌آموز شروع کرد.

 

این رشته به منظور تربیت نیروی انسانی حرفه‌ای در حوزه خدمات پس از فروش خودرو، آشنایی با دستگاه‌های عیب‌یاب وعیب‌یابی خودرویی، کار با ابزار مخصوص و یادگیری سایر مهارت‌های تخصصی و جذب در نمایندگی‌های مجاز گروه صنعتی ایران‌خودرو برنامه ریزی شده است.

 

دانش‌آموزان این رشته در سال دهم آموزش‌های مربوط به متصدی پذیرش و ترخیص خودرو و متصدی انبارداری، در سال یازدهم «سرویس کار و امدادگر خودرو درجه 2» و در سال دوازهم «سرویس کار و امدادگر خودرو درجه 1» را پشت سر خواهند گذاشت.

 

تعمیرگاه‌های مرکزی ایران خودرو با دارا بودن تجهیزات پیشرفته‌ی تعمیرگاهی، فضای فیزیکی مناسب و ایستگاه‌های کامل کاری و استاندارد، بستر مناسبی را برای دانش‌آموزان فراهم کرده تا بتوانند آموخته‌های نظری خود را به تجربیات کاملا عملی تبدیل کنند و با کسب تجربه در فضای کار واقعی پس از پایان تحصیلات به راحتی وارد بازار کار شده و یا با دانشی به روز به ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر بپردازند.

 

گفتنی است آموزش در این رشته تنها محدود به استان تهران نبوده و به منظور توسعه رشته یاد شده در کشور و فرهنگ‌سازی آموزش‌های هم‌زمان نظری و کارگاهی برای دانش‌آموزان، طی همکاری ایساکو با وزارت آموزش و پرورش، دو نمایندگی ایران‌خودرو در استان‌های اردبیل و گیلان با در اختیار قرار دادن فضای تعمیرگاهی خود پذیرای دانش‌آموزان علاقمند به این حوزه هستند و فارغ‌التحصیلان، آمادگی کار در مشاغل پذیرشگر، امدادگر، انباردار و سرویس‌کار را خواهند داشت.

 

لازم به ذکر است علاوه بر موارد یاد شده، شرکت خدمات پس از فروش ایران‌خودرو در راستای اجرای مسوولیت‌های اجتماعی خود برای جوانان تحت حمایت سازمان بهزیستی دوره‌های آموزشی شامل مبانی برق، قوای محرکه و انتقال قدرت، انژکتور، تعلیق و سیستم کولر را نیز با بهره‌مندی از ظرفیت هنرستان کار و دانش شرکت ایساکو در تعمیرگاه مرکزی شماره یک ایران‌خودرو، در ایام سه ماهه تعطیلات تابستانی اجرایی کرده است.

اشتراک گذاری